• Vianočné dopoludnie

• Posledný deň školského vyučovania pred vianočnými prázdninami sme sa už tradične „neučili“, ale venovali sa rôznym aktivitám s vianočnou témou. Niektorí maľovali vianočné omaľovanky, iní sa tešili z vianočnej pošty od Ježiška... ďalší súťažili, skladali puzzle, hrali pexeso či iné hry, spievali vianočné piesne a koledy, tancovali, sledovali obľúbené filmy a rozprávky... Veríme, že sa každému takto strávené predvianočné dopoludnie v škole páčilo. Prajeme všetkým, aby táto príjemná vianočná nálada plná radosti a spokojnosti pretrvávala počas celých Vianoc a tiež aj v novom roku 2024.

• Vianočné darčeky a pozdravy z ŠKD

• Aj v Školskom klube detí sa žiaci pripravovali na Vianoce. Pod vedením pani vychovávateľky Mgr. Janky Jenčkovej vyrobili pre svojich blízkych vianočné pozdravy a krásne "živé" darčeky...

• Darčeky pre mamičky od žiakov z II.B a III.C

• Decembrové dni ubehli veľmi rýchlo, najmä predposledný týždeň, počas ktorého žiaci II.B a III.C dokončovali darčeky pre svoje mamičky. Rozprávali sme sa na krúžku Vševedko a na výtvarnej výchove o vianočných tradíciách a zvykoch v rodine, ozdobili  sme stromček v triede, vyrobili si ozdobnú fľašu na kávu, pátrali po zaujímavostiach o severnom póle, spoznali zaujímavý prírodný úkaz - polárnu žiaru. Pozreli sme si vianočnú rozprávku Polárny expres. Už sa všetci nemôžeme dočkať Vianoc!smiley

Všetkým prajeme krásne, pokojné vianočné sviatky plné zdravia, láskyheart a rodinnej pohody.

Ľudmila Struňáková

• Krúžok "Umelecká tvorivosť"

• Naše štvrtáčky, ktoré navštevujú krúžok Umelecká tvorivosť, sa už môžu pochváliť svojimi výtvormi.

"Ďakujem dievčatá, že sme spolu strávili pekné tvorivé chvíle. V pokojnej atmosfére, pri príjemnom rozhovore, sme si spolu vyrobili stojany na perá, vianočné vázičky a krásne košíky, ktoré už zdobia izby a príbytky dievčat. Na poslednom krúžku sa viedla debata o tom, čo si do svojich košíkov budú ukladať - každá niečo iné - sponky, hrebene, vajíčka, koláčiky, kozmetiku....Ďakujem dievčatá za vaše nápady. Verím, že aj v druhom polroku vytvoríme spolu ďalšie výrobky, ktoré budú nielen krásne, ale aj užitočné. Prajem vám krásne Vianoce."

Vaša učiteľka Gibasová :)

• Pesničkový Mikuláš

• V piatok 8. decembra 2023 sa niektorí žiaci našej školy zúčastnili hudobno-zábavného programu PESNIČKOVÝ MIKULÁŠ v Mestskom dome kultúry vo Vranove nad Topľou, ktoré sa každoročne koná pri príležitosti sviatku svätého Mikuláša. Tento rok si pozreli príbeh o tom, ako Čert Brumteláš a jeho žena Ježibabka hľadali pre svojho syna Fučíka nevestu. Dostali sa do krajiny rozprávkových princezien, ktoré ich očarili svojim tancom a gymnastickým vystúpením.  Nakoniec si Fučík nevestu vybral a mohla byť svadba..., na ktorú pozvali aj svätého Mikuláša. Ten sa deťom ako vždy prihovoril a niektorých si pozval aj k sebe na pódium. Kto mu pekne zaspieval, zarecitoval alebo povedal, aké dobré skutky robí, dostal perník. Nakoniec sa sladká odmena ušla každému. Deťom sa vystúpenie veľmi páčilo a už sa tešia na budúci rok, čo si pre nich čert Brumteláš s Ježibabkou opäť pripravia.

• Mikuláš v škole

• 6. decembra 2023 - tak ako každý rok, aj tento rok na našich žiakov Mikuláš so svojimi pomocníkmi nezabudol. Čert a anjel si najprv overili, či sa deti dobre správali, či počúvali rodičov, učiteľov, či sa učili tak, ako pred rokom sľúbili a až potom privolali Mikuláša... Deti mu ešte zaspievali pieseň alebo zarecitovali básničku, za čo dostali sladkú odmenu - balíček plný dobrôt.

Ďakujeme Mikulášovi, čertovi a anjelovi, že nás prišli potešiť a samozrejme ďakujeme aj pánovi starostovi Ladislavovi Tóthovi, že aj tento rok  pomohol Mikulášovi s prípravou bohatých balíčkov pre našich žiakov.