• 21. október - Svetový deň jablka

• JABĹČKO - veľké, malé, sladké, kyslé... červené, zelené, žlté... šťavnaté, zdravé, plné vitamínov, minerálov a vlákniny...  21. októbra sa na celom svete oslavuje deň toho výnimočného ovocia - Deň jablka.  V našej škole sme si ho pripomenuli v piatok -  20. októbra 2023 počas vyučovania rôznymi jabĺčkovými aktivitami, medzi ktorými nechýbali triedne besedy o význame tohto ovocia, ochutnávka domácich odrôd, vypracovávanie pracovných listov s jabĺčkovou tematikou, kreslenie, vymaľovávanie či vytváranie jabĺčkových koláží a dekorácií...   Aby sme nezabudli, že jablko patrí medzi najzdravšie druhy ovocia, ktoré by nemalo chýbať v našom každodennom jedálničku.

• Záložka do knihy spája školy

• Už dlhé roky sa zapájame do pekného česko-slovenského projektu na podporu čítania kníh – Záložka do knihy spája školy. Heslom 14. ročníka bolo: „Inšpirujúci svet rozprávok, básní a príbehov.“ Do projektu sa prihlásilo  1 111 škôl, z toho bolo  471 českých škôl a 640 slovenských škôl.

Partnerskou školou nám bola Základní škola Obřiství, okres Mělník. A naši žiaci čítali, kreslili, vyrábali záložky, aby potešili svojich českých kamarátov.

S radosťou sme im pripravili a poslali 110 záložiek, napísali pozdravy i pribalili milé darčeky.

Veríme, že sme ich potešili a už teraz sa tešíme na ďalší rok a ďalšiu školu, ktorú spoznáme.

Mgr. Ľudmila Struňáková