• Deň mlieka

• Každý rok sa tretí májový utorok oslavuje na celom svete Deň mlieka. Tohto roku to pripadlo na 16. máj 2023. Tento deň nám pripomína význam konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov ako dôležitej zložky našej výživy. To, že mlieko je zdrojom bielkovín, vitamínov, minerálov a iných dôležitých látok, ktoré by nemali chýbať v každodennom jedálničku, si naši žiaci pripomenuli prostredníctvom rôznych  aktivít, ktoré im pripravili ich vyučujúci.

• Srdiečka pre mamky

• V nedeľu - 14. mája sa oslavoval Deň matiek. Naši žiaci si ešte počas predchádzajúceho týždňa s láskou pripravili na tento Deň pre svoje mamky srdiečka, kvetinky, pozdravy...  Milé mamičky, veríme, že Vás potešili.

• Aktivity v ŠKD - Náramky pre mamky

• Každoročne druhá májová nedeľa patrí všetkým mamkám...

Deti v ŠKD pod vedením p. vychovávateľky J. Jenčkovej uplietli s láskou pre svoje mamičky náramky.

• Spoznávaj a chráň - projektové aktivity

• Informačný a vzdelávací inštitút v spolupráci so ZŠ Vechec pripravili a zrealizovali 10. mája 2023 projektové aktivity pre prvákov a tretiakov v rámci projektu Spoznávaj a chráň. Projektové aktivity boli zamerané na získavanie správnych postojov detí k prírode, spoznávanie liečivých rastlín a na  triedenie odpadov. V rámci aktivity Druhá šanca deti vyrábali záložky do kníh z použitých farebných papierov a slniečka z krepového papiera. Projekt umožní rozšíriť vedomostný obzor žiakov v oblastiach človek a príroda, ekológia, ochrana a spoznávanie prírody, cieľom projektu je vytvárať pozitívny vzťah detí k prostrediu, v ktorom žijú.  Základnou motiváciou pre realizáciu projektu je potreba vzdelávať deti a mládež v oblasti ochrany životného prostredia a prírody.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP.