• Marec - mesiac knihy

• Už roky mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s knihou.

Aj naša škola si pripomenula marec - výstavkou našich obľúbených kníh, z ktorých sme čítali svojim spolužiakom cez školský rozhlas. Taktiež sme mali detičky z MŠ na návšteve v školskej knižnici.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 28. marca 2023 sa konalo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Zúčastnilo sa na nej 8 žiakov – 2 žiačky v kategórii próza a 6 žiakov v kategórii poézia.

Po vyhodnotení jednotlivých prednesov sa porota zhodla na udelení týchto miest:

Poézia

1. miesto   Adriana Maľarová – II.B

2. miesto   Jakub Maľar – I.B

3. miesto   Jana Rezanková – I.A

Próza

1. miesto  Zdenka Kurečajová - IV.B

Výhercom srdečne blahoželáme a samozrejme aj ostatným zúčastneným žiakom patrí pochvala za ich snahu.

• Exkurzia do Vranova nad Topľou 2023

• Dňa 15. marca 2023 sa žiaci 3. ročníka zúčastnili exkurzie do Vranova nad Topľou, kde navštívili Hornozemplínsku knižnicu, Hasičský  a záchranný zbor, autobusovú a železničnú stanicu.

Pri návšteve knižnice sa dozvedeli, ako sú rozdelené knihy pre staršie a mladšie deti. Dozvedeli sa, ako knihy vznikajú, ako sa s nimi má správne manipulovať, aj akým spôsobom sú uložené v poličkách.

Hasiči žiakov oboznámili, ako zasahujú pri dopravných nehodách, haváriách či živelných pohromách. Ukázali im vybavenie hasičských vozidiel, nástroje a výzbroj. Poučili ich o používaní telefónnych čísel tiesňových hovorov.

Na železničnej a autobusovej stanici sa dozvedeli, čo je to cestovný poriadok, kde sa kupujú lístky...

Záver exkurzie si spríjemnili posedením s maškrtou v cukrárni😊