• Rómske umelecké tvorivé dielne

• 26. septembra 2022 Informačný a vzdelávací inštitút realizoval v našej Základnej škole pre žiakov 2. ročníka dve tvorivé dielne.  Cieľom bolo rozvíjať tradičné zručnosti typické pre Slovensko a Zemplín, tiež osvojiť si moderné techniky na rozvoj kreativity.

Tvorivé dielne sú realizované v rámci projektu zameraného na vzdelávanie rómskych detí, kde hlavným cieľom je rozvíjať manuálne a umelecké zručnosti u Rómov, vychovávať ich umením a viesť k umeniu, zmysluplne využívať voľný čas v záujme predchádzania a eliminovania pôsobenia negatívnych vplyvov na rómske deti a mládež.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

• V pondelok 5. septembra 2022 sme slávnostne otvorili nový školský rok 2022/2023.

K žiakom a ich rodičom sa najprv prihovorila pani riaditeľka PaedDr. Ivana Kečkemétyová, potom starosta obce pán Ladislav Tóth, ktorý priniesol pre žiakov a pedagógov aj sladký darček pre príjemnejší vstup do nového školského roka.

Prajeme všetkým žiakom, rodičom a zamestnancom školy veľa zdravia, síl, optimizmu a elánu pri zvládaní všetkých školských povinností a aktivít v novom školskom roku 2022/2023:)